Speaking Club – Bezpłatne konwersacje w duetach

W skrócie

Rekomendacje sprzętowe: Słuchawki z mikrofonem, w miarę możliwości włączona kamerka internetowa
Kiedy: Każdy poniedziałek 21.00

Używany język: English (only)

Ilość uczestników: nieograniczona
Ilość osób w osobnym pokoju: 2 (duet)
Częstotliwość spotkań: 1 x tydz
Czas trwania: 40 minut
Platforma: darmowa aplikacja Zoom
Minimalny poziom uczestnika: A2

Wolny słuchacz: każdy poziom

Link do spotkania na Zoom: Kliknij tutaj

Grupa na Facebooku: Kliknij tutaj

Rozkład jazdy: Kliknij tutaj

Lista tematów: Kliknij tutaj

Cena: Wesprzyj nas na zrzutka.pl

Ważne pytania i odpowiedzi

Kiedy i gdzie są spotkania?

Spotkania są w każdy poniedziałek o 21.00 i trwają 40 minut.

Daty kolejnych spotkań są tutaj: https://kapitanenglish.com/timetable/

Dane logowania do Zoom:

https://us05web.zoom.us/j/81032551601?pwd=RWJLWi9JaTQwc053ckdXYjgvY2RQUT09

Identyfikator spotkania: 810 3255 1601
Kod dostępu: g6iMfN

Co tydzień link jest ten sam. Zawsze kod dostępu do Zoom jest taki sam.

Ile kosztuje jedno spotkanie?

Lekcje są bezpłatne, ale jeśli chcesz mnie wesprzeć to przelej dowolną kwotę na zrzutka.pl. Zachęcam gorąco by ten sposób wspomagać projekt rozwoju szkoły języka angielskiego online. Będę wdzięczna za nawet kilkuzłotowe wplaty. Jeśli podobała ci się lekcja to przelej mi kilka złotych w ramach podziękowań:)

Bezpośredni link:

Jak się logować do Zooma?

Logujemy się w następujący sposób

poziom angielskiego + imię +kraj pochodzenia:

B2 Dominik Poland

Uprzejmie proszę się nie spóźniać, a jeśli się Państwo spóźniają, to trzeba będzie poczekać na nowe rozdanie pytań/zaczęcie nowej gry, wiec chwile beda Panstwo w poczekalni.

Jesteśmy dla siebie uprzejmi, Nie krytykujemy i nie poprawiamy się (chyba, że na wyraźną prośbę).

 

Zanim zaczniemy...
Zanim zaczniemy KONIECZNIE nagraj mi się w wiadomości prywatnej (audio/video) na Facebooku/messneger. Wiadomość głosowa powinna trwać MINIMUM minutę. Odpowiedz na pytanie “What do you do?”, “What is your hobby” itp itd. Będę przydzielać kursantów do odpowiedniej grupy konwersacyjnej w oparciu o tę wypowiedź. Pamiętaj też, że logujemy się używając Twojego poziomu: poziom angielskiego + imię + kraj. Czyli przykładowo: A1 Kasia Poland.

Przed lekcją muszę znać Twój poziom speakingu, może być on oceniany przeze mnie lub przez innego profesjonalnego lektora.

Jeśli zalogujesz się bez podania Twojego poziomu będę musiała poświęcić Ci osobno chwilę czasu by się dowiedzieć do jakiej osoby Cię przyłączyć.

 

Jak mam się zapisać na spotkanie?
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o terminach lekcji warto zapisać się do powiadomień e-mail tutaj:

https://kapitanenglish.com/zapisy/

lub dołaczyc do grupy tutaj:

https://www.facebook.com/groups/kapitan.english/ ale nie ma takiego wymogu. Nie trzeba się zapisywać. Wystarczy, że się pojawisz o czasie. Wystarczy dołączyć do spotkania na Zoomie bez wcześniejszego zapisywania się. Aczkolwiek, może się zdażyć, że lektor np. się rozchoruje- wtedy nie bedziesz wiedziec o odwołanym spotkaniu.

Jak wyglądają zajęcia?
Pracujemy tylko metodą konwersacyjną. Spotykamy się online raz w tygodniu na platformie Zoom. 100% czasu poświęcamy na konwersacje, nie wykonujemy żadnych ćwiczeń gramatycznych. Podczas 60 min spotkania rozmawiasz w dwójkach z innymi kursantami. Lektor się tylko przysłuchuje, czasami coś wtrąci – pełni rolę moderatora. Ale to dopiero początek… Używamy fiszek konwersacyjnych i specjalnie wcześniej przygotowanych przezemnie plików graficznych, gdzie znajdują się zestawy pytań, dzięki którym nie musisz się obawiać, że zabraknie Ci tematu do rozmowy. Dla urozmaicenia zajęć raz na jakiś czas wprowadzamy gry i zabawy.
Dla kogo jest ten kurs?
A2 Challenge oraz B2 Challenge jest przeznaczony dla zmotywowanych uczniów, którzy mają determinację aby poświęcić czas by wykonać wysłane przeze mnie ćwiczenia.
Dlaczego warto włączać kamerkę?
A próbowałeś kiedyś rozmawiać z kimś czyjej twarzy nie widzisz? Zachęcam do rozmowy maxymalnie zbliżonej do realiów codziennego życia: gdzie widzimy twarz rozmówcy.

Włączona kamerka to nie jest wymóg, ale rekomendacja. Dużo pomaga nam czyjaś mowa ciała aby nawiązać przyjacielską rozmowę.

Czy jest ograniczona ilość osób?
Nie ma żadnych ograniczeń ilości osób uczestniczących, gdyż i tak będziecie pracowac w duetach.
Co zyskasz?
Przede wszystkim osiągniesz swobodę i płynność kiedy będziesz mówić. Bez strachu przed byciem ocenianym, w przyjaznej, pełnej wzajemnego wsparcia atmosferze. Mam nadzieję, że i przy okazji poznasz fajnych ludzi i będziesz się dobrze bawić w ich towarzystwie. Na pewno już “jakoś” potrafisz się porozumiewać, teraz trzeba Ci tylko więcej praktyki. Nie rozwiązujemy ćwiczeń z podręczników, nie uczymy się gramatyki. Celem jest płynność w komunikacji na wszelakie tematy. Zaktywizuj swoje umiejętności konwersacyjne i wykorzystaj swój językowy potencjał już teraz!
Czy zajęcia są nagrywane?
Tak ale tylko 20% spotkania. Nagrywane jest powitanie i zakończenie, czyli wstęp (około 5-10 minut), tzw. “warming up” oraz zakończenie (około 5 minut). Nie nagrywam prywatnych rozmów w pokojach. Filmiki z zakończenia i rozpoczęcia są udostępniane na youtube w celach instruktażowych: tak by przybliżyć nowym uczestnikom jak wyglądają nasze lekcje i ośmielić ich do więcia udziału.
Gdzie mam się zapisać aby dostać tematy?
Tematy są przedstawiane na spotkaniu, nie wysyłam topików przed spotkaniem.
Jestem na poziomie początkującym i nie wiem czy ten kurs jest dla mnie
Jesli jestes na poziomie początkującym i nie wiesz  czy ten kurs jest dla Ciebie, przyjdz na spotkanie jako “wolny słuchacz”. Będzie stworzona grupa osób przysłuchujących się. Nie musisz nic mówić, tylko się przysłuchuj konwersacji innych osób, słuchanie to też nauka! Pamiętaj by zalogować się tak:

A1 Agnes (Listening only)

Jeśli nie jesteś przekonana/ny to ma pierwszą lekcją zaloguj się jako wolny słuchacz. Nie musisz się stresować, ze nie dasz rady pogadać, bo “Twój angielski jest słaby”.

Czy da się lekcje ustawić tak żeby się pojawiła automatycznie? Czy muszę o czasie odpalić linka?
Tak, można ustawić przypomnienie o nadchodzących spotkaniach i otrzymywać powiadomienia na pulpicie o nadchodzących spotkaniach. Czas przypomnienia można zmienić w Zoom desktop client.

Więcej: https://support.zoom.us/hc/pl/articles/360034675592-Zmiana-ustawie%C5%84-spotkania

Czy mogę wziąć udział jeśli nie mam kamerki?
Tak, możesz wziąć udział w konwersacjach jeśli Twój laptop lub PC nie mają kamerki. Opcjonalnie zaloguj się przez telefon – obecnie nie ma na rynku smartfona, który nie miałby wbudowanej kamerki.
Czy można się zalogować z telefonu czy tylko z komputera?
Tak, można się logować z każdego urządzenia, które jest podłączone do Internetu. Wprowadź identyfikator spotkania podany przez prowadzącego/organizatora. Kliknij opcję Dołącz. Kiedy wyświetli się pytanie, czy chcesz uruchomić zoom.us, kliknij opcję Pozwól.

Więcej kliknij tutaj.

Na jakim poziomie mniej więcej są ludzie korzystający z konwersacji?
Na każdym poziomie. Mamy osoby mówiące płynnie, ale też i “wolnych słuchaczy”, którzy tylko się przysłuchują. W pokojach jesteście z osobami na Waszym poziomie.
Wstydzę się mówić po angielsku...
Lęki i kompleksy? Niepewność? Lęk i blokada przed mówieniem? Zahamowania i obiekcje?
Wiele osób to zna. Celem konwersacji jest przełamanie Twojej bariery w bezpiecznym, przyjaznym środowisku. Chodzi o “odkręcenie” negatywnych doświadczeń. Jeśli podczas konwersacji, ktoś da Ci wprost odczuć, że jesteś “gorsza”, lub ktoś skomentowuje Twoją wypowiedź w stylu: “Boze co ona tu robi” – zostanie bezpowrotnie usunięty z grupy.
Czy będę w pokoju z kimś z podobny poziomem ?
Tak. Pokoje są dla osób na podobnym poziomie, dlatego nie zapomnij podać w swojej nazwie Twojego poziomu np. B2 Beata Poland
Czy spotkania są nagrywane/transmitowane?

Tak. Pierwsze 5-8 minut czatu grupowego jest nagrywane i umieszczane na moich mediach społecznościowych (FB, YT itp.). Nagrywam początek lekcji, aby nowe osoby wiedziały czego się spodziewać.

Grupowe prywatne rozmowy w Breakout Rooms NIE są obecnie nagrywane.

Jeśli nie chcesz być nagrywany, w pierwszej częsci spotkania po prostu wyłącz kamerę i mikrofon.

Date: 29/5/2023

Time: 8.10pm (Polish Time)

Topic: Comming soon

Moderator: Kapitan English

Date: 5/6/2023

Time: 8.10pm (Polish Time)

Topic: Comming soon

Moderator: Kapitan English

Date: 29/5/2023

Time: 8.10pm (Polish Time)

Topic: Comming soon

Moderator: Kapitan English

Date: 5/6/2023

Time: 8.10pm (Polish Time)

Topic: Comming soon

Moderator: Kapitan English

Świetna nauczycielka angielskiego! Luźna atmosfera podczas zajęć i rozmowy na każdy temat, moim zdaniem najlepszy sposób na naukę tego języka:)
bardzo polecam!!!
Julcia

Maturzystka

Agnes to moja trzecia nauczycielka angielskiego i w porównaniu z poprzednimi, zaczynam mówić 🙂 , a o to mi chodziło no i na szczęście nie zajmujemy się tylko kolejnym, nudnym przerabianiem podręcznika…
Marcin

Pracownik korporacji

Polecam
pełen profesjonalizm indywidualne podejście z dopasowaniem poziomu nauki do ucznia .Widać pasje a nie pracę w nauczaniu prowadzącej .
Rafał

Właściciel firmy budowlanej