Zajęcia stacjonarne (1-1/w duetach) lub grupowe online

Kurs przygotowanie do egzaminu 8 klasisty

Dla młodzieży zdającej EGZAMIN ÓSMOKLASISTY. Kurs jest prowadzony w oparciu o podręczniki dopasowanych do wymagań opracowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Kurs Business English

Uczymy języka ogólnego i biznesowego, prowadzimy kursy specjalistyczne koncentrujące się na słownictwie i umiejętnościach językowych związanych z działalnością konkretnej firmy, specyfiką stanowiska pracy czy branży.

Dla firm

Zajęcia dla firm gdzie angielski używany jest w biurze lub z klientami. Zakres obejmuje praktyczne użycie języka podczas rozmów telefonicznych, telekonferencji, czy w korespondencji. Zajęcia mogą być in-company.

Kurs dla początkujących

Kurs dla osób początkujących, zaczynamy od A1/A2. Lekcje na wyższym poziomie dostępne są w innych kursach na naszej stronie. Lekcje zawierają materiały pozwalające poznać dni tygodnia po angielsku, liczby, pory roku, alfabet po angielsku, zwroty grzecznościowe, podstawy gramatyki itd.

Kurs dla średnio-zaawansowanych

Czasem korzystamy z książek, materiały jednak są mocno uzupełnione naszymi własnymi. Kursanci są gotowi już trochę z siebie „wydobyć”, ale wciąż jeszcze jako uczniowie muszą poprawiać zdolności komunikacyjne. Trzymamy równowage pomiędzy mówieniem, słownictwem, gramatyką i słuchaniem.

Matura

Celem zajęć jest kompleksowe przygotowanie do matury: podstawowej i rozszerzonej. Dobór materiałów, ćwiczeń i metod dostosowany jest do 2 głównych części  – części ustnej i pisemnej. Kurs pomoże Ci rozwinąć umiejętności wymagane na maturze z angielskiego i uzyskać wymarzony wynik.

Kurs z Native Speaker

English classes are 100% conversational and times are flexible. The teaching materials used are tailored toward each student’s needs, levels and preferences. I assure you our conversations will be interesting and beneficial for your journey toward English fluency. 

Kurs Powtórka z Gramatyki

Dzięki przystępnym objaśnieniom i licznym przykładom zrozumiesz wreszcie gramatykę. Wkrótce zaczniesz mówić po angielsku bez oporów, bo tysiące ćwiczeń zaowocują tym, że będziesz mówić w pełni poprawnie gramatycznie bez zastanowienia!

Kurs Professional English

Zakresy: Medicine, Finance, Law, Marketing, Management, Technical/Mechanical Engineering, Electronics, ICT (Information Communications Technology), Nursing, Sales and Purchasing, Human Resources, English for the Media, for Job-hunting.

Co zyskasz dzięki metodzie konwersacyjnej "No English, please"
 • Przełamiesz barierę mówienia po angielsku już po 1-2 miesiącach.
 • Nauczysz się jak się uczyć samodzielnie i skutecznie.
 • Wypracujesz nawyk systematycznej nauki.
 • Podniesiesz swój poziom motywacji i nauczysz się ją podtrzymywać.
 • Uzyskasz swobodę i płynność wypowiedzi.
 • Zamiast kojarzyć naukę ze złem koniecznym, zaczniesz kojarzyć ją z czymś przyjemnym, z czymś co sprawia Ci satysfakcję.
 • Uaktywnisz swoje językowe zasoby – czy Ty również jesteś osobą, która zna sporo słownictwa pasywnie, ale problemem jest budowanie własnych wypowiedzi?
Dla kogo są lekcje indywidualne?
 • Uczymy dzieci od poziomu A1, młodzież i osoby dorosłe.
 • Możesz dołaczyć przez cały rok.
 • Twój poziom nie ma znaczenia. Może zaczynasz naukę od zera? Może potzrebujesz tylko podszlifować swój język?  Mimo stosunkowo wysokiego poziomu, podczas prowadzonych konwersacji zapominasz podstawowych słów i masz problem z budowaniem zdań.
 • Już kiedyś uczyłeś się angielskiego ale z jakichś przyczyn nie osiągnąłeś zadowalających efektów?
 • Na samą myśl o mówieniu po angielsku paraliżuje Cię strach i masz tzw. barierę językową.
 • Zależy Ci na zmianie miejsca pracy i chcesz przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?
Zanim zaczniemy
Pracujemy tylko metodą konwersacyjną. Spotykamy się online, lub stacjonarnie.

 1. Na pierwszych zajęciach zadaję Ci wiele pytań:

 • Jaki masz cel związany z nauką: czy potrzebujesz angielskiego do pracy, na egzamin, do szkoły, czy dla siebie? Ile jesteś w stanie poświęcić czasu na zrealizowanie tego celu? 
 • Czy uczyłeś się angielskiego już wcześniej? Gdzie? Jak dawno temu? W jakim trybie: indywidualnie/w grupach? Z jakim rezultatem?
 • Czy masz swoje ulubione kanały na Instagram np.English with Jenn, na youtube? A może jesteś fanem Friends? Jakie posiadasz w domu książki anglojęzyczne do angielskiego?
 • Czy są jakieś obszary w których czujesz się mocny/słaby?
 • Jak wygląda Twoja ekspozycja na język: czy czytasz/słuchasz/oglądasz po angielsku?

Wiem, że to zabrzmi zabawnie, ale…podpisujesz deklarację, że zobowiązujesz się do np. nauki każdego dnia minimum 10 minut. Może się zastanawiasz czy warto, czy znajdziesz czas…? Daj sobie szansę. Wspólnie znajdziemy rozwiązanie.

2.  Wspólnie opracowujemy dla Ciebie unikalny program nauki, pamiętając o tym, jaką masz osobowość, zainteresowania, językowe potrzeby, cele, motywacje i możliwości.

 • Jesteśmy nastawieni na aktywne słuchanie i podczas konwersacji chcemy poruszać tematy, które Ciebie interesują.
 • U podstaw bariery w mówieniu leży strach i perfekcjonizm. Dlatego podczas konwersacji nie chcemy wytykać Ci każdego błędu, bo uważamy, że Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi. Naszą zasadą jest: najpierw masa, potem rzeźba. Najpierw osiągnijmy poziom swobody wypowiedzi, potem inwestujmy w poprawność.
 • Wykorzystujemy metody, narzędzia i strategie stosowane przez poliglotó Dzięki temu nasi kursanci osiągają efekty kilka razy szybciej, niż w przypadku metody klasycznej.
 • Preferujemy luźną, kumpelską atmosferę podczas zajęć. Z drugiej strony potrafimy być bardzo wymagający.
 • Stosujemy techniki i narzędzia, które pomogą Ci utrzymać poziom motywacji.
 • Wszystkie lekcje odbywają się w 100% online.
 • Do naszej pracy podchodzimy serio i tego samego oczekujemy od naszych kursantó Dlatego zajęcia odwołujemy max do godz. 18.00 w dniu poprzedzającym umówiony termin. Ich odwołanie w krótszym czasie obliguje kursanta do pokrycia połowy kosztów ceny jednej lekcji. Jeśli to lektor odwoła lekcję po terminie, kursant dostaje dodatkowe 30 min do wykorzystania w dogodnym terminie.

Ale to dopiero początek… Otrzymujesz całą porcję pracy domowej. “Zadania domowe” w formie artykułów, lub filmów (do obejrzenia i przygotowania się do rozmowy przed lekcją) będą wysyłane na e-maila w formie PDF/lub linka. Podczas naszych godzinnych konsultacji rozmawiamy o tym co nas zaciekawiło w wysłanym materiale. Ponadto używamy fiszek konwersacyjnych i specjalnie wcze sniej przygotowanych przezemnie plików graficznych, gdzie znajdują się zestawy pytań, dzięki którym nie musisz się obawiać, że zabraknie Ci tematu do rozmowy. Dla urozmaicenia zajęć raz na jakiś czas wprowadzamy gry i zabawy.

Jak wyglądają zajęcia?
 1. How are you? How was your week? Was was the weather like? Tell me sth interesting…. – od tego pytania zawsze zaczynam rozmowę, taki small talk, luźna rozmowa celem rozluźnienia.
 2. Teraz już “pod górkę”. Zaczynam Cię “rozliczać” (tzw. mentoring językowy). Pamiętaj, że twoje wysiłki są takie same jak dla kogoś kto chce zrzucić zbędne kilogramy, albo kto trenuje na siłowni, lub regularnie biega. Pytam o to, jak ostatnio wyglądała Twoja samodzielna nauka i wspólnie oceniamy w jakim stopniu udało Ci się zrealizować Twój tygodniowy cel. Jeśli jesteś dzieckiem, masz arkusz a4 (dla rodziców) na którym zapisuje prace domowe: odrobione/nieodrobione.
 3. Zaczynamy lekcję właściwą. W zależności od twojego celu:
  -Rozwijamy twoje słownictwo
  -Powtarzamy gramatykę
 4. Przechodzimy do konwersacji i rozmawiamy na tematy, które Ciebie interesują. Jest to możliwe już na poziomie A2+. Pamiętaj, że nie używamy polskiego. Będziesz mieć różne problemy z budowaniem zdań i z lenistwa będziesz chciał użyć polskiego.  Stop. Użyj parafrazy, a w ostateczności sprawdź słowo w telefonie w słowniku. Rozumiem, że brakuje Ci słownictwa, ale chcę Cię nauczyć determinacji i elastyczności. Kiedy mieszkałam w UK, nie miałam wyjścia: nikt nie rozumiał polskiego, musiałam sobie radzić. Zmień swoje podejście.
 5. To Ty mówisz, a nie ja. Ja słucham, zadaję pytania, czasem Cię poprawię. Nie udzielaj jednozdaniowych odpowiedzi. Stanę na głowie abyś to Ty przez min. 80% czasu mówił, a nie ja. W końcu za to mi płacisz – za możliwość wygadania się. Posłuchać angielskiego możesz poza lekcją. 
 6. Korzystam z fiszek, kart konwersacyjnych, które poruszają najróżniejsze tematy, wprowadzają nowe słownictwo i sprawiają, że rozmowy stają się bardziej angażujące i nie krążą wokół tych samych tematów. Używam kart z inspirującymi cytatami (Oscar Wilde, Ralph Waldo Emerson, Henry David Thoreau, Martin Luther King Jr.). Na każdej fiszce są pytania otwarte nawiązujące do cytatu. Poruszają ważne tematy (wolność, edukacja, nadzieja, uważność , związki, odwaga, wdzięczność i wiele innych). Zachęcają kursantów do myślenia i wypowiadania się na tematy które są naprawdę istotne. Są idealne do wartościowych rozmów. Rozszerzenie słownictwa wydarza się “samo”. Są idealne do pracy w parach/ w grupie/ na zajęciach typu one-to-one.
 7.  A poprawianie? W razie potrzeb korygujemy Twoją wypowiedź, ale zawsze w atmosferze empatii. Podczas konwersacji,kiedy robisz jakiś błąd, lub nie rozumiesz nowego słowa, sprawdzamy je w słowniku. Wysyłam Cie je jako plik .jpg, zapisuje jako notatkę tworząc dla Ciebie cyfrowe notatki. Ważne jest być te cyfrowe fiszki utrwalał, byś je powtarzał w odstępach. Mówię tutaj o technice uczenia się, w której informacje nowsze i trudniejsze do zapamiętania są powtarzane częściej, podczas gdy informacje starsze i łatwiejsze do zapamiętania są odświeżane rzadziej.
 8. Konwersacje przeplatamy korzystaniem z różnych materiałów, takich jak książki rozwijających słownictwo i gramatykę, filmiki z youtube, Instagram etc.
 9. Na koniec praca domowa. Tu ustalamy cel na kolejny tydzień Twojej samodzielnej nauki. Dobieramy narzędzia i sposób korzystania z tych narzędzi – tak, abyś jak najefektywniej wykorzystał zainwestowany czas. Większość materiałów, z których korzystamy zawiera również nagrania audio – osłuchiwanie się z nimi np. w drodze do pracy, sprawi, że uzyskasz efekt zanurzenia się w języku, zaczniesz myśleć po angielsku i znacząco poprawisz jakość Twoich wypowiedzi ustnych.
  Świetne zajęcia! Pani Agnieszka potrafi pomóc pokonać nawet największe bariery językowe, a to chyba najważniejsze! Profesjonalne podejście, świetnie wytłumaczona gramatyka, super zajęcia i zadania. Nie da się nudzić 🙂 polecam z czystym sumieniem każdemu, kto szuka lekcji angielskiego na najwyższym poziomie 🙂
  Katarzyna

  Dorosła uczennica

  Z przyjemnością wystawiam 5 * – zawsze ciekawe tematy rozmów. Konwersacje dobrane do zainteresowań i potrzeb kursantów.
  Polecam! 🙂
  Paulina L.
  Paulina

  Marketing Manager

  Bardzo polecam. Zajecia prowadzone profesjonalnie . Podejście dostosowane do potrzeb ucznia👨‍🏫. Bardzo miła atmosfera.
  Dorota

  Pracownik dużej firmy